Plánované Expedice

Při cestě nabídkou expedic vám možná spadnou do klína tři pohádkové oříšky nebo budete mít tři nesplněná přání. Vaše magické putování právě začíná!

Kdo jsme?

Jsme tým profesionálů, vaši partneři, kteří pomohou uskutečnit vaši cestu do nejrůznějších míst světa, kam se z různých důvodů rozhodnete jet s naší podporou. Destinace, které nabízíme, jsme sami projeli a prozkoumali. Umíme odhadnout, posoudit a řešit věci příjemné i nepříjemné, které nás po cestě potkají, či mohou potkat. Můžete se připojit k nějaké již připravené expedici, anebo spolu vytvoříme novou. Nové výzvy jsou tím, co nás činí jedinečnými. Naše spolupráce je po všech stránkách zcela v pořádku, jsme plnohodnotná cestovní kancelář se všemi potřebnými „papíry“ a na vyžádání vám je samozřejmě poskytneme zde.

Jak vám můžeme pomoci

Pozorně vyslechneme vaše představy a pokusíme se je zakomponovat a „přetavit“ do reálné expedice. Jedná se o vypracování podrobného itineráře, který bude na jednu stranu dostatečně atraktivní, ale současně realistický s dostatkem časové rezervy pro nepředvídatelné události, které se vždy vyskytnou. Máme zkušenosti s přepravou kol, horolezeckého materiálu, kamer a foto přístrojů a zařízení. Během expedice s vámi budou vždy naši lidé – profesionální průvodci – scouti. S nimi budete expedici připravovat už doma od samotného počátku jejího plánování.

Pojištění

Ze zákona jsme pojištěni proti úpadku. Praktičtější situace si přes nás můžete pojistit ve formě různých druhů cestovního pojištění, které obsahuje i pojištění storna zájezdu, extrémní sporty, odpovědnosti za škody apod. Určitě se pojistěte i nad rámec běžných pojištění u různých bankovních karet apod.

Bezpečnost na expedicích

Rizika se snažíme minimalizovat již v itineráři expedice tím, že nejezdíme do velkých měst, případně jen na zcela chráněná místa jako jsou letiště nebo vyzkoušená ubytování. V terénu je potřeba respektovat nařízení scouta, který má zkušenosti. Podrobněji řeší všeobecné obchodní podmínky zde.

Očkování a zdraví

Každý z cestovatelů se musí sám připravit na cestu z hlediska zdravotního. Je to logické, protože jen vy víte o vašich onemocněních a slabinách. My upozorníme na obecná rizika. U některých expedic budeme požadovat písemné prohlášení vašeho praktického lékaře, že předpokládané fyzické i psychické zatížení snesete. 

Víza a cestovní doklady

Ve velkém předstihu se sami zajímejte o vízovou povinnost do států, kam chcete jet. Zpravidla pořízení víz řešíme společně, ale je na vás, aby pas měl všechny náležitosti. Pokud budete cestovat na jiný pas než ČR, tak pozor – neplatí to, že všechny země EU mají stejně nastavený bezvízový/vízový styk a jeho podmínky. U pasu hraje roli i počet volných stránek (i když nejsou víza) a délka platnosti.

Elektrická zástrčka, mobily, telefony

Přesto, že budete chtít uniknout civilizaci, tak si sebou jistě povezete množství různých přístrojů vyžadujících dobíjení. Různé země mají různé zástrčky do elektrické sítě, například v JAR a okolí jsou zcela atypické, takže ty máme už připravené s sebou. Jiné jsou buď běžné, nebo se dají pořídit už na letišti (typ UK, US apod.). Dobíjíme na ubytování nebo i v autě (přes cigaretovou zástrčku nebo USB vstupy). Sim karty se dají běžně koupit místní i datové, tarify většinou levné.

Peníze, karty, hotovost

Ve většině zemí, kam jezdíme, se dá platit kartou. Je dobré mít nastavený nižší limit pro případ ztráty nebo krádeže (a mít u sebe příslušné číslo na banku k blokování). Je potřeba mít vždy u sebe hotovost v místní měně, protože někde nemusí karty zafungovat i kvůli výpadku elektřiny nebo mobilní sítě. Hotovost se běžně vybere z bankomatu. Výměna z eur nebo dolarů je komplikovanější, směnárny nejsou časté, tvrdou měnou v obchodě určitě nezaplatíte. Na letištích a ve velkých centrech je možné vyměnit. Pozor, výměna zpět je komplikovanější, nevyhazujte doklady z první výměny. 

Dobrodružství

parky i divočina

pěšky i autem

nádherná příroda

Odborný průvodce