MTB Kamčatka 2021

Září 2022, 10 dní

Dálný Východ je cestovatelsky velmi atraktivní. V ruské části regionu je světoznámá Kamčatka, kam se společně vypravíme. Horská kola jsou tam něčím novým, takže můžete zažít i pocit objevitele a podělit se s přáteli o cenné „selfíčko“.

Místní průvodci v 4×4 autech i náš cyklo-průvodce budou s vámi; v tomto náročném terénu opravdu nenecháváme nic náhodě. Ubytování v chatce a ve stanu, kempovací výbavu dodáme, vy potřebujete dobrý spacák. Můžeme zažít i první sněhový poprašek, ve výškách teploty i trochu pod nulou. Kola berete svoje, pomůžeme s přepravou i s vízy. 

Cesta

Expedice začíná a končí na letišti Petropavlovsk-Kamčatskij. Letenky si každý pořizuje sám, pomůžeme s jejich rezervací. Dále se pohybujeme vozidly 4×4 na lokality pro MTB nebo pěší turistiku.

Zdraví

Oblast bez zdravotních rizik. Pohyb v horském terénu a délka letu znamenají vyšší fyzickou zátěž, proto budeme vyžadovat vyjádření vašeho ošetřujícího lékaře, že zatížení zvládnete. Toto bude přílohou smlouvy o zájezdu.

Ubytování

První a poslední noc více-lůžkový pokoj v jednoduchém hotelu, ostatní noci jsou kombinace stanů a horských turistických ubytoven s velmi základním vybavením. Spacáky jsou k dispozici, z hygienického hlediska je vhodné mít buď svou vložku do spacáku nebo lépe lehký spacák.

Strava

První a poslední den se stravujeme individuálně ve městě. Dny v terénu se vaří z nakoupených zásob na polní kuchyni. V terénu nebude možné si něco nakoupit.

Servis

Pro skupinu horských kol bude k dispozici náš český cyklo-průvodce, který pojede s vámi. Dva místní průvodci zajišťují logistiku akce a vedou turistickou část expedice. Doprava 4×4 vozidly.

Bezpečnost

Z hlediska kriminality je to bezpečná oblast. Při pohybu v terénu je třeba důsledně dbát pokynů průvodce.

Víza

Víza zajistíme, kalkulace expedice zahrnuje i poplatek za turistické vízum. Vízum se dává přesně podle letenek. Pokud chcete udělat např. jeden den v Moskvě, tak už tak musíte mít koupené letenky před žádostí o vízum. Žádost je třeba vyřizovat minimálně měsíc před odletem.

Extra

Pro turistickou část expedice je možné na jeden den zorganizovat návštěvu pobřeží. Tato změna itineráře musí být ale udělána při přípravě, finální itinerář bude přílohou smlouvy o zájezdu.

Cena

 

Cena zahrnuje:

– Pozemní přepravy 4×4 vozy
– Ubytování (hotel, turistická ubytovna, stany)
– Kempovací výbava
– Strava
– Služby českého cyklo-průvodce a dvou místních průvodců
– Zajištění víza
– Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
– Letenky
– Individuální pojištění
– Vše, co není vyjmenováno ve výše uvedené sekci „cena zahrnuje“.

Chci jet s vámi!

Nazávazná poptávka

Kontaktní formulář
Poznámka: Tento souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním zprávy. V případě zrušení budou Vaše údaje okamžitě vymazány. Další informace naleznete v podmínkách. Všechny pole označená hvězdičkou jsou povinná.