Lezení v JAR

Říjen-listopad 2023, 14 dní

Místní nadšenci vychvalují méně známou oblast pro skalní lezení v JAR. Určitě vás také mile překvapí. Nachází se nedaleko Krugerova národního parku a má mnoho lezeckých cest pro většinu náročností. Oblast je opravdu velká a během týdne budete mít co dělat, abyste vylezli ty hlavní cesty. K dispozici je místní instruktor, který zná každý kámen. Je dobré s ním být alespoň první den, vysvětlí místní zvyklosti a dá tipy přímo pro vás. Může se věnovat i těm z vaší skupiny, kteří potřebují ještě zdokonalit. Pracuje pro místní malý obchůdek s lezeckými potřebami, kde je možné si i něco z vybavení vypůjčit. K obchůdku patří také velmi příjemný hostel, kde budete pobývat s dalšími lezci a můžete si předávat zkušenosti a tipy. Několikadenní safari řadíme na konec akce. Skupina 3-7 lezců. Místem příletu/odletu je Johannesburg.

Cesta

Expedice začíná a končí na letišti Johannesburg O.R. Tambo. Letenky si každý pořizuje sám, pomůžeme s jejich rezervací. Kalkulace expedice obsahuje pozemní dopravu 4×4 vozy.

Zdraví

Bez zdravotních rizik. Cestovatelé si sami zajistí příslušné pojištění.

Ubytování

Více-lůžkové pokoje (palandy), společné sociálky, velká společná kuchyně, terasa pro odpočinek. Na safari naše stany se skládacími lehátky, lehký spacák sebou.

Strava

Vaříme si sami z potravin průběžně nakupovaných v supermarketu.

Servis

Dva scouti, naši čeští spolupracovníci se znalostí terénu, budou stále s vámi. Zajišťujeme dopravu mezi lokalitami, nákupy, základní vaření.

Bezpečnost

Nejsou bezpečnostní rizika. Při safari se nesmí vystupovat z auta.

Víza

Cestujete-li na pas ČR, tak nepotřebujete do JAR turistické vízum.

Extra

V rámci přípravy expedice je možné upravit itinerář, který je pak neměnný. Finální itinerář je přílohou smlouvy o zájezdu.

Cena

40.000 Kč/os

Kalkulace je pro skupinu 8 cestovatelů.

Cena zahrnuje:
– Ubytování ve více-lůžkových pokojích v turistické ubytovně a stany na safari
– Pozemní dopravu
– Služby dvou scoutů
– Vstupy do národního parku na safari
– Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
– Letenky
– Stravu
– Individuální cestovní, úrazové nebo jiné pojištění
– Cokoliv, co není výslovně jmenováno ve výše uvedené sekci „cena zahrnuje“

Chci jet s vámi!

Nazávazná poptávka

Kontaktní formulář
Poznámka: Tento souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním zprávy. V případě zrušení budou Vaše údaje okamžitě vymazány. Další informace naleznete v podmínkách. Všechny pole označená hvězdičkou jsou povinná.