Etno-Foto a Manticora

Březen 2022, 14 dní Botswana, Namibie

Namibie je velká země s malým počtem obyvatel, obrovské prostory, drsná příroda. Tak jako i jinde na jihu Afriky, i zde žije mnoho kmenů a národů. Navštívíme kmeny jakými jsou Křováci, Himba, Damara.  Chceme se za nimi opět vypravit. Je to nezapomenutelný zážitek. Jedná se o odlehlé oblasti, kde se také vyskytují endemičtí brouci svižníci Manticora. Jejich anglický název Tiger beetles je výstižnější – jsou to dravci s velkými kusadly, opravdu pěkní. Vyrazíme z města Maun a budeme se postupně přesouvat na západ, skoro až k Atlantiku. Pojedeme 4×4 auty, ubytování bude kombinace stanování a chatek. Vše bude opravdu expediční. Ukončíme ve Windhoek. Kdo by měl čas a chuť, tak může ještě kousek s námi, vrátit se do Botswany.

Cesta

Expedice začíná v městě Maun (Botswana) a končí v městě Windhoek (Namibie), vždy na letišti.Letenky si každý pořizuje sám, pomůžeme s rezervací.

Zdraví

První dva dny budeme v oblasti delty řeky Okavango, což je mírně malarická oblast. Poraďte se se svým lékařem o optimální formě ochrany. Očkování se nevyžadují.

Ubytování

Převážně ve stanech se skládacími lehátky (stany vezeme) několik nocí v chatkách, povlečená postel. Pro pobyt ve stanu vezměte spacák i lehce teplejší.

Strava

Vaříme si z nakoupených zásob na polní kuchyni, vše jednoduchá jídla, většina míst nemá vhodné zásobování. Na několika místech (spíše po cestě) bude možné se individuálně najíst v restauraci.

Servis

Zajišťujeme pozemní servis, vezeme vleky s polní kuchyní a základní kempovací výbavou (stany, lehátka, židličky).

Bezpečnost

Bez bezpečnostních rizik.

Víza

Víza do Namibie zajistíme v Berlíně. Vyřízení trvá zhruba měsíc a musí být už letenka. Kalkulace zahrnuje naší službu včetně poplatku pro jednorázový vstup. Pasy na velvyslanectví vozíme osobně.

Extra

Program expedice nepočítá s extra výlety apod.

Cena

68.000 Kč/os.

Kalkulace je pro 6 cestovatelů.

Cena zahrnuje:
– Ubytování v kempech (stan) a chatkách
– Pozemní dopravu 4×4 automobily a vleky s kempingovou výbavou a polní kuchyní
– Služby dvou scoutů, naši čeští spolupracovníci se znalostí Afriky
– Vstupy do parků
– Zajištění jednorázového turistického víza do Namibie na velvyslanectví v Berlíně včetně poplatku za vízum
– Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
– Letenky
– Strava (pořízení potravin)
– Individuální cestovní a úrazové pojištění
– Cokoliv, co není vyjmenováno ve výše uvedené sekci „cena zahrnuje“.

Chci jet s vámi!

Nazávazná poptávka

Kontaktní formulář
Poznámka: Tento souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním zprávy. V případě zrušení budou Vaše údaje okamžitě vymazány. Další informace naleznete v podmínkách. Všechny pole označená hvězdičkou jsou povinná.