Zulu Wildlife-foto

Únor 2022

Expedice specializovaná na focení afrických zvířat. Celkově by expedice měla zabrat 14 dní, z toho 10 dní čistého času na focení. Budeme se pohybovat v JAR provincii Kwa-Zulu Natal. Zde máme v plánu dvě lokality: Park Hluhluwe-iMfolozi a jezero St. Lucia v rámci iSimangaliso Wetland Park. Hluhluhwe je menší rezervace big5 s velmi dobrými podmínkami pro focení nosorožců. St. Lucia je velmi výjimečné místo, kde se v ústí řeky tvoří velké jezero s močály, optimální pro hrochy a mnoho vodního ptactva. Možná budete chtít chvíli pobýt i na krásných dlouhých písečných plážích a osvěžit se v oceánu. Ubytování v jednoduchých chatkách. Doprava auto 4×4. Skupina 6 fotografů.

Cesta

Expedice začíná na letišti Johannesburg (O.R. Tambo International) a končí na letišti Durban (King Shaka). Let Durban-Johannesburg je možné uskutečnit několika společnostmi a několika lety denně, přestup na mezinárodní let je na stejném letišti. Letenky si každý zajišťuje sám, pomůžeme s rezervací.

Zdraví

Budeme se pohybovat v mírně malarické oblasti. Konzultujte se svým lékařem nejvhodnější formu prevence proti malárii. Očkování proti žluté zimnici není vyžadováno.

Ubytování

Polovina ubytování bude v chatkách s povlečenou postelí, polovina ve stanu se skládacími lehátky – potřebujete lehký spacák, stany máme. Chatky jsou vybaveny jednoduchou kuchyňkou. Společné sociálky.

Strava

Vaříme si sami z nakoupených zásob ze supermarketu. Na chatkách jsou jednoduché kuchyňky, v kempu použijeme naší polní kuchyni. Zhruba na polovině destinací bude možné si něco koupit v restauraci.

Servis

Zajistíme dopravu 4×4 auty, dva scouti budou přítomni po celou dobu expedice

Bezpečnost

Bezpečnostní rizika z pouliční kriminality eliminujeme tím, že se nebudeme pohybovat po velkých městech, jako je Johannesburg a Durban. Na menších místech je třeba věnovat zvýšenou pozornost cennostem, včetně vaší foto výbavy, která nemůže zůstávat ve voze, ale je nutné si ji brát s sebou, pokud vozidlo opouštíte. CK ani scouti nenesou jakoukoli odpovědnost za ztrátu nebo odcizení. Při safari je zakázáno vystupovat z vozidla.

Víza

Cestujete-li na pas ČR, tak vízum nepotřebujete. Pro jiné pasy je třeba se informovat na vlastním ministerstvu zahraničí. Pokud vízum bude třeba, pomůžeme jej zajistit např. ve Vídni a podobně.

Extra

Vzájemně si odsouhlasíme finální itinerář, který pak bude závazný a nebude možné jej měnit a bude součástí smlouvy o zájezdu. Kromě „běžného safari“ je součástí kalkulace projížďka lodí pro focení z vody v lokalitě Pongola, loď pro focení hrochů v lokalitě St. Lucia a potápění k žralokům.

Cena

64.500 Kč/os.

Expedice je kalkulována na 6 fotografů.

Cena zahrnuje:
– Pozemní dopravu
– Kempovací vybavení základního rozsahu (stany, lehátka, židličky, stolek,
polní kuchyň)
– Ubytování 
– Základní stravu 3 jídla denně, v polních podmínkách jen jednoduchá jídla, jedno teplé jídlo denně 
– Vstupy do parků
– 2x loď na focení a 1x potápění ke žralokům (u pobřeží, fotografové v kleci)
– Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
– Letenky
– Stravování v restauraci, nákup pití (pivo, víno, alkohol)
– Individuální pojištění úrazových a cestovních rizik
– Cokoliv, co není výslovně jmenováno ve výše uvedené sekci „cena zahrnuje“.

Chci jet s vámi!

Nazávazná poptávka

Kontaktní formulář
Poznámka: Tento souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním zprávy. V případě zrušení budou Vaše údaje okamžitě vymazány. Další informace naleznete v podmínkách. Všechny pole označená hvězdičkou jsou povinná.