Dravci Patagonie

Březen 2023

Mnoho míst je podobných a každé má své kouzlo. Nicméně divoká Patagonie na jihu Chile je zcela unikátní. Samozřejmě je to dáno téměř nedotčenou divokou přírodou, ale roli hraje i skvělé zázemí a báječní lidé, kteří dělají vše srdcem a naplno. Lokality v Patagonii jsou pestré – od jezer, po bystřiny, od ústí řek až po meandrující potoky, takže každý najde svoji vysněnou vodu pro lov lososa obecného, pstruha duhového a potočního.
Sezóna je místní podzim, tedy únor-březen, kdy vody
v bystřinách a říčkách ubývá a nastává ta nejlepší doba
na lov. Loví se převážně na mušku, ale je možné i vláčet
na umělé nástrahy.
Partička kamarádů dostane opravdu špičkový servis, který dělá i ty nejnáročnější terénní podmínky zcela bezpečné. Večer pak všechny zážitky proberete u krbu se sklenkou dobrého chilského vína.

Cesta

Do oblasti lovu cestujeme prakticky až na místo letecky, poslední úsek (asi hodinka) je autem. Na jednotlivé lokality v okolí ubytování se přesouváme 4×4 auty a jen na krátké vzdálenosti. Letenky si každý pořizuje sám, pomůžeme s rezervací.

Zdraví

Oblast je bez zdravotních rizik. Je potřeba počítat s chladnějším počasím, klimaticky srovnatelné se Skandinávií.

Ubytování

Základna je stylová dřevěná chata s maximálním pohodlím včetně společenské místnosti a krbu. Ubytování je ve 2 lůžkových pokojích hotelového typu. Objekt má praktická zařízení pro sušení a uložení rybářské výbavy. Celou expedici jsme ubytování na jednom místě. Ubytována je jen naše skupina, nejsou další hosté.

Strava

Plná penze. Snídaně a večeře na základně, jídlo přes den se podává v terénu. Po dobu letecké přepravy se každý stravuje sám.

Servis

V Chile vás bude doprovázet náš scout, český specialista, který bude řešit hladký chod expedice. Bude vás čekat na letišti v Santiago de Chile a společně se přesunete domácím letem až do cílové destinace. V průběhu lovu budou navíc k dispozici místní průvodci, kteří detailně znají terén. Povolenky jsou zajištěny.

Bezpečnost

Chile obecně patří mezi bezpečné země. Budeme se pohybovat zcela mimo velká města, pouze na venkově.

Víza

Pro pasy ČR nejsou třeba víza. Pokud budete cestovat na jiný pas, je potřeba se individuálně zajímat o podmínky.

Extra

Poslední 2-3 dny je možné buď pokračovat ve stejném programu anebo zařadit lov na moři ve fjordech na Pacifickém pobřeží. Tato varianta je možná tehdy, pokud se na ní dohodne celá skupina a bude zahrnuta do obsahu expedice, který bude součástí smlouvy o zájezdu.

Cena

87.000 Kč/os
Cena je kalkulována pro 7 rybářů (klientů ve skupině)
11 pobytových dní + cesta (asi 3 dny celkem) = 14 d

Cena zahrnuje:
– Transfer autem z/na domácí letiště
– Celý pobyt na místě tj. ubytování ve 2 lůžkových pokojích, plnou penzi včetně lehkých nápojů, místní dopravu na místa lovu, služby českého scouta a služby místních průvodců, použití lodě (pokud bude třeba), povolenky k lovu
– Pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:
-Leteckou přepravu
-Stravu po dobu cesty
-Individuální pojištění
-Případné další, které nejsou zahrnuty ve výše uvedené skupině cena zahrnuje

 

Chci jet s vámi!

Nazávazná poptávka

Kontaktní formulář
Poznámka: Tento souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním zprávy. V případě zrušení budou Vaše údaje okamžitě vymazány. Další informace naleznete v podmínkách. Všechny pole označená hvězdičkou jsou povinná.