MTB Afrika 2023

konec března 2023

Není třeba ukládat kolo k zimnímu spánku, ale naopak. Leden je na jihu Afriky krásný. Jižní Afrika je místem několika opravdu světových MTB akcí a my jsme připravili jednu přímo pro vás. Místem našeho dobrodružství budou Dračí hory – Drakensberg. Máme připraveno několik lokalit, kde jsou dobře vyznačené traily a to v horském i lesním prostředí. Mezi lokalitami se přesouváme 4×4 automobily. V terénu vždy jedete s naším cyklo-průvodcem, který trasy zná. Vaříme si sami, někde bude možné zpestřit jídelníček v restauraci. Fyzická náročnost je střední až vyšší. Akce není vhodná pro začátečníky. Kola si berete s sebou, pomůžeme s dopravou. Součástí bude i malé safari, takže to bude Afrika se vším všudy. Místo příletu/odletu je Johannesburg.

CestA

Expedice začíná a končí na letišti Johannesburg (O.R. Tambo International). Letenku si každý pořizuje sám, pomůžeme s rezervací. Při výběru letecké společnosti věnujte pozornost instrukcím pro přepravu vašeho kola (hmotnost, balení) a formě úhrady poplatku.

Zdraví

Budeme se pohybovat v oblastech bez výskytu malárie. Očkování proti žluté zimnici se nevyžaduje, protože v JAR není. Během expedice se počítá s vysokým fyzickým zatížením, proto budeme od vás při podpisu smlouvy o zájezdu vyžadovat potvrzení vašeho ošetřujícího lékaře, že takové zatížení zvládnete.

Ubytování

Vícelůžkové pokoje, společná sociální zařízení, ve většině případů povlečená postel. Na jednom ubytování lůžkoviny a deky nejsou, vezměte vlastní spacák.

Strava

Po většinu pobytových dní si budeme vařit sami z nakoupených zásob, ve čtyřech dnech budou k ubytování i snídaně a dvakrát večeře. Asi v polovině ubytování bude možné zajít do restaurace na jídlo.

Servis

Zajišťujeme pozemní dopravu. K dispozici budou tři scouti pro logistiku a dva cyklo-průvodci, kteří jedou s cyklisty po trase. Bude možné vytvořit dvě skupiny o různé výkonnosti nebo zaměření. Všichni z podpůrného teamu jsou Češi se znalostní Afriky. Přepravní obaly na kola budou bezpečně uloženy.

Bezpečnost

Bezpečnostní rizika spojená s pouliční kriminalitou eliminujeme tím, že se ve velkých městech nebudeme pohybovat. Na trailech se pohybujeme pouze ve skupině.

Víza

Cestujete-li na pas ČR, tak vízum nepotřebujete. Pro jiné pasy je třeba se informovat na vlastním ministerstvu zahraničí. Pokud vízum bude třeba, pomůžeme jej zajistit např. ve Vídni a podobně.

Extra

Tato expedice nepočítá s volitelnými extra aktivitami mimo odsouhlasený itinerář.

Cena

77.600 Kč/os
Celková cena je kalkulována pro počet 5 cyklistů.

Cena zahrnuje:
– Ubytování ve vícelůžkových pokojích
– Pozemní dopravu včetně kol
– Uložení obalů pro přepravu kol
– služby 2 scoutů a cykloprůvodce
– jednodenní safari
– Mýta a jiné poplatky spojené s pozemní dopravou
– Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
– Letenky
– Náklady na přepravu kola letecky
– stravu
– Individuální pojištění cestovní a úrazové
– Jakékoli další náklady, které nejsou jmenovány ve výše uvedené
části „cena zahrnuje“.

 

Chci jet s vámi!

Nazávazná poptávka

Kontaktní formulář
Poznámka: Tento souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním zprávy. V případě zrušení budou Vaše údaje okamžitě vymazány. Další informace naleznete v podmínkách. Všechny pole označená hvězdičkou jsou povinná.