Gastro-Tour Portugalsko 2023

Květen 2023, 7 dní

Strávit týden s přáteli v milém a pohostinném Portugalsku je skvělé a uklidňující. Portugalci si umí život vychutnávat a rádi se o své know-how dělí. Začneme v Lisabonu, kde se podíváme na hlavní pamětihodnosti a ochutnáme několik základních pokrmů a nápojů. Dále se přesuneme do starého univerzitního města Coimbra a ke konci pobytu do známého Porto. Oblast Coimbra má sama o sobě několik gastronomických specialit, např. pečená selátka, také je dobrým výchozím místem pro návštěvu pobřeží (ryby a plody moře) a horskou oblast (sýry, skopové). Porto je asi zbytečné představovat. Ubytování bude v jednoduchých zařízeních, které mají styl.

Doprava místní, abychom poznali autentickou kulturu. Určitě budete chtít nakoupit vzorky do vaší vinotéky nebo spižírny, výborný nápad.

My vám vše dopravíme domů po silnici.  

Cesta

Expedice začíná na letišti Lisabon a končí na letišti Porto. Letenky si každý pořizuje sám, pomůžeme s jejich rezervací. Přesuny na další destinace jsou vlakem a mikrobusem (tato doprava je kalkulována v zájezdu).

Zdraví

Bez zdravotních rizik.

Ubytování

2 lůžkové pokoje hotelového typu

Strava

Budeme využívat pestrou nabídku různých stravovacích zařízení. Při precizování itineráře se dohodneme na jednotlivých kuchyních. Finální verze itineráře bude přílohou smlouvy o zájezdu.

Servis

Expedice bude doprovázena dvěma scouty, kteří znají místní poměry. Jeden scout bude se skupinou i při přepravě vlakem/mikrobusem. Součástí je i transport zavazadel doprovodným vozidlem. Zavazadla vyzvedneme před akcí u vás a zase dovezeme zpět k vám. Tato služba je již kalkulovaná do expedice a umožní vám např. leteckou přepravu nízko nákladovými společnostmi a hlavně dopravu vzorků dobrot, které si jistě budete chtít dopravit domů.

Bezpečnost

Bez bezpečnostních rizik.

Víza

V rámci EU nejsou třeba.

Extra

Expedice nepočítá s volitelnými výlety.

Cena

30.000 Kč/os při 6 klientech

Cena zahrnuje:
– Vlakové jízdenky 2. třída, mikrobus
– Ubytování ve vícelůžkových pokojích
– Doprava zavazadel z/do ČR a na místa pobytu, každý večer budete mít své zavazadlo u sebe, doprovodné vozidlo kopíruje naši trasu
– Služby dvou scoutů
– Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
– Letenky
– Stravování
– Cestovní, úrazové a jiné individuální pojištění
– Cokoliv, co není výslovně jmenováno ve výše uvedené sekci „cena zahrnuje“.

Chci jet s vámi!

Nazávazná poptávka

Kontaktní formulář
Poznámka: Tento souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním zprávy. V případě zrušení budou Vaše údaje okamžitě vymazány. Další informace naleznete v podmínkách. Všechny pole označená hvězdičkou jsou povinná.