Botswana safari 2023

Červenec 2023

Poněkud drsnější safari můžeme nabídnout v Botswaně. Atraktivní je zejména to, že většina kempů není oplocena, a tak můžete plně vychutnat volnost pouště Kalahari nebo deltu řeky Okavango. Krajina se mění díky různé skladbě vegetace, která vytváří zajímavé scenérie pro pozorování a focení opravdu divoké přírody. Na expedici počítáme se spaním ve vlastních stanech na lehátku (dodáme, nemusíte vozit). Vaříme si sami z nakoupených zásob. Použití 4×4 vozidel Land Rover je na většině úseků nutností a zároveň jistotou.

 

Cesta

Expedice začíná a končí na letišti Johannesburg (O.R. Tambo International). Letenky si každý zajišťuje sám, pomůžeme s rezervací.

Zdraví

Budeme se pohybovat v mírně malarické oblasti. Konzultujte se svým lékařem nejvhodnější formu prevence proti malárii. Očkování proti žluté zimnici není vyžadováno.

Ubytování

Převaha bytování bude ve stanu se skládacími lehátky – potřebujete spacák, stany máme. Část bude v chatkách s povlečenou postelí. Chatky jsou vybaveny jednoduchou kuchyňkou. Společné sociálky.

Strava

Vaříme si sami z nakoupených zásob ze supermarketu. Na chatkách jsou jednoduché kuchyňky, v kempu použijeme naší polní kuchyni. Zhruba na polovině destinací bude možné si něco koupit v restauraci.

Servis

Zajistíme dopravu 4×4 auty, dva scouti budou přítomni po celou dobu expedice.

Bezpečnost

Bezpečnostní rizika z pouliční kriminality eliminujeme tím, že se nebudeme pohybovat po velkých městech, jako je Johannesburg a Durban. Na menších místech je třeba věnovat zvýšenou pozornost cennostem, včetně vaší foto výbavy, která nemůže zůstávat ve voze, ale je nutné si ji brát s sebou, pokud vozidlo opouštíte. CK ani scouti nenesou jakoukoli odpovědnost za ztrátu nebo odcizení. Při safari je zakázáno vystupovat z vozidla.

Víza

Cestujete-li na pas ČR, tak vízum nepotřebujete. Pro jiné pasy je třeba informovat se na vlastním ministerstvu zahraničí. Pokud vízum bude třeba, pomůžeme jej zajistit např. ve Vídni a podobně.

Extra

Vzájemně si odsouhlasíme finální itinerář, který pak bude závazný a nebude možné jej měnit a bude součástí smlouvy o zájezdu. Kromě „běžného safari“ je součástí kalkulace 2x projížďka lodí pro focení z vody (lokalitách Okavango a Chobe).
Volitelně si můžete zakoupit jednodenní návštěvu lokality Viktoriny Vodopády.

Cena

64.500 Kč/os.
Expedice je kalkulována na 6 klientů.

Cena zahrnuje:
– Pozemní dopravu
– Kempovací vybavení základního rozsahu (stany, lehátka, židličky, stolek,
polní kuchyň)
– Ubytování
– Základní stravu 3 jídla denně: v polních podmínkách jen jednoduchá jídla, jedno teplé jídlo denně
– Vstupy do parků
– 2x loď na focení
– Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
– Letenky
– Stravu
– Individuální pojištění úrazových a cestovních rizik
– Cokoliv, co není výslovně jmenováno ve výše uvedené sekci „cena zahrnuje“.

Chci jet s vámi!

Nazávazná poptávka

Kontaktní formulář
Poznámka: Tento souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním zprávy. V případě zrušení budou Vaše údaje okamžitě vymazány. Další informace naleznete v podmínkách. Všechny pole označená hvězdičkou jsou povinná.