Kapsko – hory

listopad-prosinec 2023

Tato expedice je optimální pro rodiny s dětmi nebo pro čilé seniory. Kvůli dětem plánujeme na školní prázdniny, jinak je teoreticky možný i jiný termín. Kapské Město si prohlédneme během dvou dní a vyrazíme podél pobřeží na východ. Na trase je např. Střelkový mys, nejjižnější místo Afriky a také geografická hranice rozdělující Atlantický a Indický oceán. Pak už se dostáváme do hor Swartberg. Nejsou vysoké, ale na protažení těla stačí určitě, jedná se i o geomorfologicky zajímavou oblast.

Další zajímavou oblastí je Baviaanskloof, kde budeme mít velmi speciální ubytování ve skalních výklencích. Pak se vydáme na malé safari do národní ho parku na slony a odtud na pobřeží, kde nás čeká asi 3denní pohodlná túra podél členitého pobřeží.

Ubytování bude v jednoduchých chatkách. Přílet Kapské Město, odlet East London a Johannesburg.

Cesta

Expedice začíná na letišti Kapské Město a končí na letišti East London. Letenky si každý pořizuje sám, pomůžeme s jejich rezervací. Spojení East London – Johannesburg je několika lety denně, přestup na mezinárodní lety je na stejném letišti, velmi jednoduché.

Zdraví

Oblast bez zdravotních rizik.

Ubytování

Ubytování ve vícelůžkových pokojích. Zhruba polovina nocí je v penzionech s povlečenou postelí, sprcha a wc. Další ubytování jsou v jednoduchých turistických chatách, kde je třeba mít vlastní spacák (spíše teplejší), sociálky společné. Všechna ubytování mají kuchyňku na vlastní vaření.

Strava

Vaříme si sami ze zásob nakoupených v supermarketech. Na zhruba polovině lokalit bude možné jídlo v restauraci, individuálně.

Servis

Zajistíme pozemní dopravu 4×4 vozy s vlekem pro zavazadla. Službu dvou scoutů, což jsou naši čeští spolupracovníci, kteří znají místní poměry. Doprovázejí po celou dobu expedice.

Bezpečnost

Bez rizik. V Kapském městě se budeme pohybovat přes den, je třeba dávat pozor na kapsáře apod. a běžné zásady pohybu ve velkém městě, kdekoliv jinde na světě. Při safari se nesmí vystupovat z auta a otevírat okénka kromě focení.

Víza

Pro pasy ČR není třeba do JAR vízum.

Extra

Expedice nebude mít volitelné části programu. Změny se zapracují do itineráře dopředu, před uzavřením smlouvy o zájezdu.

Cena

64.000 Kč/os.

 

Cena je kalkulována na 6 cestovatelů

Cena zahrnuje:
– Ubytování ve vícelůžkových pokojích hotelového typu a v turistických chatách
– Služby dvou scoutů
– Pozemní doprava
– Vstupy do parků dle itineráře (bude upřesněn a finální verze bude přílohou smlouvy o zájezdu)
– Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
– Letenky
– Stravu
– Individuální cestovní, úrazové a jiné pojištění
– Jakékoli položky, které nejsou výslovně uvedeny ve výše uvedené sekci „cena zahrnuje“.

Chci jet s vámi!

Nazávazná poptávka

Kontaktní formulář
Poznámka: Tento souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním zprávy. V případě zrušení budou Vaše údaje okamžitě vymazány. Další informace naleznete v podmínkách. Všechny pole označená hvězdičkou jsou povinná.