Štiky Sibiř

Září 2022, 10 dní

Obří sibiřské řeky mají své neopakovatelné kouzlo. To platí i pro veletok Ob a jeho přítoky od pohoří Ural, které jsou vyhlášenými revíry kapitálních štik. Na jedné z říček se nalodíme na loď, která je přizpůsobená pro delší pobyt hostů. Vyplouvá se proti proudu na vyzkoušené lokality, kde zakotvíme. Loví se na čtyřech motorových člunech v blízkosti lodě. Začátkem září voda v řece opadá a štiky se stahují do hloubek. 

Expedice je připravena pro 7 rybářů a doprovod našeho scouta. Na lodi strávíte 7 dní, zbytek jsou přelety (letíme až na místo). Expedice je cílená na štiky, ale můžete se pobavit i lovem okounů.

Rybářské vybavení s sebou, pomůžeme s přepravou. 

Cesta

Až na lokalitu nalodění/vylodění se dostaneme linkovými lety. Letenky si každý zajišťuje sám, pomůžeme s jejich rezervací. Transfer z/na letiště a plavba a pobyt na lodi je součástí kalkulace expedice. Ráno po příletu se vyplouvá proti proudu asi 70 km na lokality, kde se bude lovit. Říční loď (základna) táhne 4 pevné motorové čluny pro pohyb v oblasti, kde se bude kotvit. Čluny jsou plně k dispozici.

Zdraví

Oblast bez zdravotních rizik.

Ubytování

Na říční lodi jsou dvě kajuty pro 4 a 4 osoby (palandy) povlečené. Kuchyňka s jídelním stolem (za dobrého počasí je dostatek místa na horní palubě), wc, sprcha a sauna. Vybavení není luxusní, ale je plně funkční a přizpůsobené sibiřským podmínkám. Teploty mohou být v noci k nule, lehký spacák sebou dle uvážení. Na cestě zpět je jedna noc v hotelu u letiště v Moskvě. 

Strava

Na lodi je plná penze, vaří místní kuchař. Základní pití je součástí stravovacích dávek včetně piva a tvrdého alkoholu, extra zásobení je možné před vyplutím. Celý lov se odehrává v úplné divočině bez jakékoli možnosti zásobování. Během cesty (letecké spojení) není strava zajištěna (v ceně).

Servis

Celou dobu expedice je k dispozici scout, náš český spolupracovník, který zná místní poměry. Říční loď má kapitána a kuchaře. V přístavu je malý rybářský obchod, kde je možné něco z vybavení koupit, ale doporučujeme vše brát s sebou.

Bezpečnost

Bez bezpečnostních rizik. Pro pohyb po palubě a ve člunech budete proškoleni kapitánem. Ve člunu je třeba mít vždy řádně oblečenou plovací vestu, a to nejen při plavbě, ale i za stání člunu a při lovu.

Víza

Víza zajistíme, kalkulace expedice zahrnuje i poplatek za turistické vízum. Vízum se dává přesně podle letenek. Pokud chcete udělat např. jeden den v Moskvě, tak už tak musíte mít koupené letenky před žádostí o vízum. Žádost je třeba vyřizovat minimálně měsíc před odletem.

Extra

Expedice nemá možnost volitelných výletů, jediná možnost je pří návratu zůstat jeden den v Moskvě.

CENA

35.000 Kč/os.

Kalkulace je pro 7 rybářů

Cena zahrnuje:
– Pobyt na lodi x dní/ x nocí (doprava, ubytování)
– Na lodi plná penze
– Služby scouta
– Použití 4 člunů s přívěsnými motory (včetně benzinu)
– Jedno ubytování v hotelu v Moskvě (letiště)
– Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
– Letenky
– Stravu během letů a v Moskvě
– Individuální cestovní, úrazové a jiné pojištění.
– Cokoliv, co není výslovně jmenováno ve výše uvedené sekci „cena zahrnuje“.

Chci jet s vámi!

Nazávazná poptávka

Kontaktní formulář
Poznámka: Tento souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním zprávy. V případě zrušení budou Vaše údaje okamžitě vymazány. Další informace naleznete v podmínkách. Všechny pole označená hvězdičkou jsou povinná.