MTB Atacama

12 dní, listopad 2022

Máte v křížovce heslo na sedm „Totální MTB extrém“?
Pak odpověď musí být poušť Atacama! Nejsušší místo vysoko v Andách, kde je v noci mráz a ve dne ostré slunce. Jezdí se spíše na technických trasách s obtížným povrchem – skalky, strže, písek. To vše zarámované zasněženými vrcholky hor, bílou září solných jezer nebo párou z gejzírů. Na závěr dáme nádherný sjezd k oceánu, projížďku po pobřeží a symbolické okoupání. Umíme udělat kvalitní zázemí s pomocí místních horalů a českých cykloprůvodců. Kola berete vlastní, spojení je letecky až na začátek trasy. Chile je jedna z nejvíce rozvinutých zemí Latinské Ameriky s bohatou historií a kulturou.
Budete křižovat cesty starých Inků postavené před stovkami let. To vše je našlapané do 12ti denní expedice, kde si opravdu neoddechnete.

Cesta

Expedice začíná a končí na mezinárodním letišti Santiago de Chile. Odtud budete doprovázeni cykloprůvodci. Letenky si pořizujete sami, pomůžeme s jejich rezervací.

Zdraví

Oblast je bez zdravotních rizik. Je třeba věnovat pozornost rozdílům nadmořských výšek, program expedice počítá s aklimatizací, která je dostatečně dlouhá pro většinu cestovatelů. Pokud máte zdravotní omezení, konzultujte s námi míru zatížení. V každém případě budeme vyžadovat vyjádření ošetřujícího lékaře od každého účastníka o tom, že takovou expedici zvládne.

Ubytování

Kombinace hotel a stan (zhruba rovným dílem). Stany jsou vybavené, ale teplý spacák vezměte s sebou. Ubytování samostatně na pokoji není možné.

Strava

Součástí kalkulace je základní strava (3 jídla denně, voda, čaj). Asi dvě jídla nejsou do kalkulace zahrnuta, stejně tak strava po dobu letu a na letištích. Asi v polovině počtu destinací budou možnosti nákupu pro individuální doplnění zásob, jinak bez nákupu.

Servis

Cyklisté budou stále doprovázeni dvěma českými cykloprůvodci, kteří budou zajišťovat zejména hladký průběh akce v terénu a budou nápomocni také při organizaci zázemí. Expedice bude přepravována a doprovázena dvěma vozidly s řidiči, jenž budou převážet cyklisty na větší vzdálenosti včetně zavazadel a materiálu.

Bezpečnost

Bezpečnost ve smyslu kriminality je v navštívených oblastech dobrá, pohybujeme se zcela mimo střední a větší města. Bezpečnost ve smyslu úrazů je nutné řešit individuálně zejména maximální možnou mírou pojištění (není v kalkulaci zájezdu) a v neposlední řadě disciplínou po celou dobu expedice.

Víza

Do Chile není pro pasy ČR třeba vízum. Cestujete-li na jiný pas, je nutné si konzulární náležitosti zjistit a vyřídit individuálně. Věnujte také pozornost době platnosti pasu a počtu volných stránek na razítka.

Extra

Itinerář expedice nepočítá s extra aktivitami. Pokud máte potřebu navržený program jakkoliv modifikovat, tak je potřeba změny projednat předem a zanést je do itineráře expedice, který je přílohou smlouvy o zájezdu, která bude podepsána před zahájením plateb.

Cena

70.000 Kč/os

Kalkulace je pro skupinu 10 cyklistů

Cena zahrnuje:

-12ti denní expedici v Chile v rozsahu 10 dní v terénu +2 dny pro domácí přelety v doprovodu našich cykloprůvodců (z/na mezinárodní letiště Santiago)
-Strava na 10 dní v rozsahu 3 jídla denně a nealko nápoje
-Ubytování na 11 nocí (6x hotel, 5x stan)
-Pozemní dopravu automobily
-Služby dvou českých cykloprůvodců na trase s cyklisty
-Služby dvou místních průvodců zajišťujících dopravu vozidly, stravu, ubytování
-Vstupní poplatky do turistických míst
-Základní lékárnička včetně kyslíkové bomby a oxymetru
-Základní nářadí na opravu kol
-GPS navigace pro cyklisty s trasou
-VHF radio (spojení cyklisté-doprovod)
-Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
-Letenky (mezinárodní i domácí)
-Stravu po dobu leteckého přesunu (vlastní lety i pobyt na letišti)
-2x oběd na jedné z lokalit
-Individuální pojištění
-Alkoholické nápoje
-Cokoliv, co není výslovně vyjmenováno ve výše uvedeném výčtu „cena zahrnuje“

Chci jet s vámi!

Nazávazná poptávka

Kontaktní formulář
Poznámka: Tento souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním zprávy. V případě zrušení budou Vaše údaje okamžitě vymazány. Další informace naleznete v podmínkách. Všechny pole označená hvězdičkou jsou povinná.