Polární záře – foto-expedice Kanada

duben 2023, 14 dní

Severní oblasti provincie Québec v zálivu Hudson Bay budou místem, kde chceme pozorovat a fotit polární záři. Osídlení je sice řídké, ale raději se vydáme kousek do vnitrozemí, kde budeme nocovat ve stanech speciálně upravených pro tyto drsné klimatické podmínky. Poznáte rozdíl mezi tradičním obydlím igloo a tupiq.

Krajina je mírně zvlněná, porostlá boreálním lesem, který zde pozvolna přechází v arktickou tundru. Na severu budeme zhruba týden, doprava letadlem. Druhý týden již strávíme na jihu provincie Québeck  a v New Brunswick, kde je mnoho lokalit na focení, zejména krajinky.

Místem příletu/odletu je Montreal.

Cesta

Expedice začíná a končí na letišti Montreal. Odtud se přesouváme vnitrostátním letem do/z severní oblasti provincie Quebeck. Po návratu expedice pokračuje v autech návštěvou jižní částí provincií Quebeck a New Brunswick.

Zdraví

Oblast bez zdravotních rizik.

Ubytování

První a poslední den polární expedice je v turistické ubytovně, další dny ve speciálně upravených stanech (teplý spacák s sebou). V druhé části expedice (jih Kanady) budou ubytování ve vícelůžkových pokojích hotelového typu, povlečená postel.

Strava

Po dobu polární expedice je plná penze (v terénních podmínkách), po návratu snídaně v hotelu, další jídla individuálně v restauracích nebo z nakoupených potravin (nebude možnost si vařit).

Servis

Služby scouta (náš český spolupracovník) po celou dobu expedice, při polární výpravě dva místní průvodci, kteří také zajištují přepravu na sněžných skútrech, stavění tábora a vaření.

Bezpečnost

Nejsou bezpečnostní rizika.

Víza

Pomůžeme s elektronickou žádostí o vstup do Kanady.

Extra

Expedice nepočítá s volitelnými výlety během akce. Při projednávání itineráře je možné zahrnout návštěvu různých míst i po poradě s ostatními cestovateli. Změny musí být udělány předem, finální verze itineráře bude přílohou smlouvy o zájezdu.

Cena

111.000 Kč/os

Kalkulace je pro skupinu 8 cestovatelů.

Cena zahrnuje:
– Vnitrostátní letenku po Kanadě
– Dopravu autem po Kanadě
– Ubytování
– Část stravy – plnou penzi po dobu polární expedice, snídaně ve zbývajících dnech
– Pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:
– Mezinárodní letenky
– Část stravy, tj. obědy a večeře ve dnech mimo polární expedici
– Poplatky za víza
– Cestovní, úrazová a jiná individuální pojištění
– Cokoliv, co není výslovně jmenováno ve výše uvedené sekci „cena zahrnuje“.

Chci jet s vámi!

Nazávazná poptávka

Kontaktní formulář
Poznámka: Tento souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním zprávy. V případě zrušení budou Vaše údaje okamžitě vymazány. Další informace naleznete v podmínkách. Všechny pole označená hvězdičkou jsou povinná.