Potápění Mosambik

Říjen-listopad 2023

Mosambik se svým dlouhým pobřežím v Indickém oceánu je výborným místem pro potápění. Vybrali jsme malé letovisko Tofo, kde jsou podmínky asi nejlepší. Lokalita je vhodná pro spíše zkušené potápěče, kteří využijí i nabídku hloubkových a nočních ponorů. Začátečníci si mohou udělat kurz na základně, se kterou spolupracujeme. Zde je také možné si vypůjčit výbavu, kompletní nebo i část. V okolí je asi desítka rozdílných útesů většinou s hloubkou větší než 25 m. Vyskytuje se žralok lagunový, spanilý, někdy i kladivoun. Na některých útesech jsou atraktivní čistící stanice mant. Je možné pozorovat velké kanice i murény. Velikost skupiny není omezena, po dohodě je možné zorganizovat i pro 1–2 potápěče. Ubytování v chatkách, povlečená postel, k dispozici jsou i luxusnější varianty ubytování. Vhodné zhruba na týdenní pobyt, možné safari v JAR.

Cesta

Místem začátku a konce expedice je Letiště Johannesburg O.R. Tambo. Doprava do Mosambiku je luxusním mikrobusem až na místo.

Zdraví

Oblast pobytu v Mosambiku je lehce malarická, poraďte se se svým lékařem, jaká ochrana bude pro vás optimální. Žlutá zimnice ani jiná očkování se do Mosambiku ani JAR nepožadují.

Ubytování

Kalkulace je udělána na jednoduché ubytování ve více-lůžkových pokojích se společnou sociálkou. Povlečená postel. Celkově se jedná o 6 nocí.

Strava

Individuálně, v letovisku je mnoho možností pro stravování.

Servis

zajistíme pomoc při příletu a odletu v Johannesburgu, na místě v Mosambiku bude s vámi náš scout.

Bezpečnost

Nebudeme organizovat žádné návštěvy velkých měst jako Johannesburg nebo Maputo, kde je riziko pouliční kriminality. Samotné letovisko je bezpečné.

Víza

Zajistíme pro vás víza do Mosambiku na velvyslanectví v Berlíně. Pro JAR pasy ČR nepotřebují víza.

Extra

V rámci přípravy expedice je možné dohodnout několik dní na safari v JAR. Tato změna bude zapracována do itineráře před podpisem smlouvy
o zájezdu.

Cena

30.000 Kč/os

Kalkulace je i pro minimální skupinu 1- 2 osoby

Cena zahrnuje:

– Pozemní dopravu Johannesburg – Tofo (tam a zpět)
– Služby scouta v Johannesburgu v rozsahu asistence při příletu/odletu a s pozemní dopravou
– Služby potápěčské základny v rozsahu pomoc s ubytováním, stravováním, nákupy
– Ubytování ve vícelůžkových pokojích
– Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

– Letenky
– Stravu
– Ponory a půjčení vybavení na potápěčské základně
– Individuální pojištění cestovní, úrazové apod.
– Vše, co není výslovně jmenováno ve výše uvedené sekci „cena zahrnuje“.

 

Chci jet s vámi!

Nazávazná poptávka

Kontaktní formulář
Poznámka: Tento souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním zprávy. V případě zrušení budou Vaše údaje okamžitě vymazány. Další informace naleznete v podmínkách. Všechny pole označená hvězdičkou jsou povinná.