Vaše spokojenost a klidný průběh expedice bude mimo jiné záviset i na kvalitním technickém zabezpečení. My jsme si vyzkoušeli následující sestavu, které se osvědčila. Konkrétní výbava bude samozřejmě záviset na každém cestovateli.

Používáme Auta značky Lnd Rover. Jedná se o typ Dicovery 2, což je podle nás velmi rozumný kompromis mezi terénem a silnicí – tedy určitým jízdním komfortem na zpevněných cestách a v běžném terénu. Pro náročnější terény je nutné jet ve dvou vozech, aby byla možnost vzájemného vyproštění. Vozy mají zvýšený podvozek a tím lepší průchodnost terénem. Jsou se stálým náhonem všech 4 kol, převodovka je vybavena redukcí a uzávěrkou diferenciálu. Účinná klimatizace.

Pro terén: extra kanystry voda+nafta, další rezerva, vzduchový kompresor pro dofukování pneumatik (v písku je nutné výrazně snížit tlak), safari hever speciální konstrukce pro neúnosné písčité podloží,

Navigace je základní věc – používáme jak papírové mapy místní provenience, tak i silniční satelitní navigaci. Pro terén (hory, poště) používáme GPS, kam si jednotlivé klíčové body uložíme již při přípravě trasy, takže jasně známe naši polohu a směr další cesty.

Satelitní komunikace – pro spojení v terénech bez pokrytí signálem operátorů mobilních sítí používáme přístroj xx, který pracuje na bázi satelitního telefonu (systém xx), s možností posílat krátké sms zprávy na telefon nebo email. To je důležité pro potřeby bezpečnosti, ale ocení to i cestovatelé, kteří chtějí poslat domů zprávičku o průběhu cesty.

Kontakt

Práčská 113 , Praha 10,
+420 602 135 277
info@safra-go.cz

DOSTÁVÁTE NAŠE AKTUALITY?