Všichni si z cest chceme přivézt jen dobré vzpomínky. Jih Afriky jako celek není z hlediska bezpečnosti nějak extrémně rizikový. Jsou však oblasti a aktivity, které nebudeme pokoušet.

Kriminalita a osobní bezpečnost je otázka zejména center velkých měst – Johannesburg, Durban apod. Důležité je to, že kritické situace mohou nastat nejen v noci, ale i během dne – při volném pohybu i na veřejných prostorech, při cestování místními dopravními prostředky, taxi apod. Dobrou zprávou je to, že v centrech velkých měst nic zajímavého není a prostory mezinárodních letišť jsou maximálně chráněné.

Pobyt v divoké přírodě je třeba ostražitost z hlediska zvěře a ochrany zdraví. Zvěř je opravdu divoká, nejsme ani v ZOO ani v cirkuse. V každém případě je třeba se nevydávat na samostatné pěší túry mimo tábor a to ani ve dne a už vůbec ne v noci. V relativně obydlených částech nebo v horách nebezpečná zvěř prakticky není, ale u napajedel v odlehlých částech Botswany, Namibie apod. je velmi živo. Táboření je vždy na vyhrazených místech, jste v bezprostřední blízkosti vozidla, ohně, stanu... tedy jasného teritoria. V případě volného pohybu v buši můžete zvíře vyplašit a to pak může zaútočit.

 

Kontakt

Práčská 113 , Praha 10,
+420 602 135 277
info@safra-go.cz

DOSTÁVÁTE NAŠE AKTUALITY?